Juraj Droppa
Politika Dostanete peniaze, ale...
Ministerstvo školstva poskytne z Plánu obnovy a odolnosti prostriedky na vzdelávanie učiteľov. Pozitívna správa.
Ministerstvo školstva poskytne z Plánu obnovy a odolnosti prostriedky na vzdelávanie učiteľov. Pozitívna správa.
Ťažko by ste hľadali príčetného človeka, ktorý by tvrdil, že vzdelávanie nie je dôležité.
Dovolím si malú prognózu: daň z ruskej ropy neprejde, lebo ekonomické záujmy (Slovnaft, MOL) sú silnejšie ako Matovič.
„Nevyšlo vysvedčenie podľa predstáv? Nie je to nikoho chyba – ani vaša, ani vášho dieťaťa, ani učiteľa. Bol to netradičný a najmä náročný rok pre všetkých.“
Máme ešte normatívne financovanie škôl, alebo sa nenápadne pomaly mení na projektové financovanie ?
O pár dní to začne: v júni od rána praží slniečko, skôr sa rozodnieva, v triedach je horúco. Horúčava každému odčerpáva sily. Podľa mojich skúseností je jún v školách jeden z najhorších mesiacov.
Dnes budem Ministerstvo školstva chváliť. Pripravilo novely viacerých kľúčových zákonov, do ktorých premieta svoje priority z programového vyhlásenia vlády.
A tento poznáte: Google: Nájdem všetko! Wikipedia: Ja viem všetko! Facebook: Ja poznám všetkých. Internet: Bezo mňa, ste v prdeli. Elektrina: Tak sa upokojíme áno? !!!
Hneď na úvod chcem upozorniť hlavne tých, čo čítajú len tituly – tento blog nie je o „premiérovej atómovej zbrani proti hnusobe.“.
Tento blog som pôvodne chcel napísať po sto dňoch vlády. Kvôli korone som dal vláde pokoj ešte ďalších sto dní a teraz to možno bude pre mnohých aj príjemné osvieženie, nečítať o tej hnusobe a trocha presmerovať pozornosť.
Pandémia nám v mnohých oblastiach ukázala čo má hodnotu, čo si zaslúži zachovať a čo je zbytočné. Tie najmenej potrebné veci sme začali opúšťať ako prvé. V školstve to začalo známkovaním.
Prvá prognóza Inštitútu zdravotnej politiky zo 17. marca hovorila, že vrchol by mal prísť 12. júna. Nakazených by v ten deň bolo necelých 550-tisíc. Pripomínam, že pri najprísnejších opatreniach.
nie sú primárnou príčinou dopravných problémov v BB kraji. Oni sú len produktom systému, ktorý to umožňuje.
Čo chystajú nové strany pre slovenské školstvo? Za ľudí zatiaľ predstavili len základné tézy a detaily vraj predstavia neskôr, po pripomienkach verejnosti.
Veľa rokov učitelia, ale najmä riaditelia škôl, lebo viac vidia to finančných tokov, kritizovali prideľovanie peňazí na platy a dožadovali sa tzv. vekového automatu. Od januára 2019 je konečne v platnosti.
„Nebáť sa a nekradnúť!“ Tento citát T.G. Masaryka často zaznieval pred pár týždňami pri oslavách Československa.
Konšpirátor na čele služobného úradu rezortu školstva. Podľa ministerky je to v poriadku, lebo: „On nie je mojím poradcom, on je tam na to, aby riešil personálnu a administratívnu agendu.
„Učiace sa Slovensko“ je veľký projekt.Vzhľadom na komplexnosť systému vzdelávania a potrebu zmien to inak ani nemôže byť.
Medzi učiteľmi sa začína čoraz častejšie skloňovať slovo „štrajk“. Väčšina učiteľov by sa aj do štrajku zapojila. Keď hlavná požiadavka je vyšší plat, kto by ho nechcel. Majú však obavy.