Erich Mistrík
Načo je vláde taká ministerka a taký splnomocnenec?
Lebo sú pre vládu užitoční.
"Všetko je na webe". Aj o mne: www.erichmistrik.sk Zoznam autorových rubrík: Myslím na školu, Kultúra is not dead, Veda, Čistá politika, Nezaradené, Súkromné
Bol to jeden z najviac užitočných grantov v mojom profesionálnom živote.
Lebo jej kvalitná pomoc školám vyrastá z hlbokého étosu slobody a demokracie.
Značkovanie mimovládok s príjmami zo zahraničia ich má nenápadne označiť za nepriateľské. Podarí sa však niečo iné.
Návrh poslanca Richarda Vašečku zásadným spôsobom mení obsah a priebeh vzdelávania vo všetkých slovenských školách.
Homosexualita nie je zločin. Je to hriech, ale nie je to zločin. Tak sa zamyslel pápež. K akému uzáveru vlastne prišiel?
Na mariánskej púti v Šaštíne sa modlili všetci traja najvyšší ústavní činitelia SR. Prečo?
Nemá každý učiteľ organizačné schopnosti, veci na darovanie, voľnú izbu či peniaze, aby mohol okamžite pomôcť utečencom.
Zverejňovanie fotografií a verejné označovanie konkrétnych poslancov za „nepriateľov štátu“ sa nezrodilo náhle.
Štefan Šrobár tvrdí vo svojom komentári, že aj neveriacim môže byť náboženská viera užitočná „ako múdrosť bez doktríny“. Odpoveď neveriaceho – nie, nemôže.
Keď odišiel Milan Lasica, spomenul si na neho aj Ľuboš Blaha, okrem iného aj týmito slovami: „Keď herec začne o politike, proste vypni.“ = Vyjadrenia hercov o politike netreba počúvať.
„Dnes môžete ísť k psychiatrovi, ale už nemôžete ísť k duchovnému, ktorý robí podobnú činnosť.“ – Výrok premiéra Slovenskej republiky, keď bránil otvorenie kostolov pre osobnú modlitbu počas Veľkej Noci.
Z návrhov nového vysokoškolského zákona vyplýva, že niekto sa rozhodol radikálne obmedziť akademickú samosprávu vysokých škôl a podriadiť ich rozhodovanie štátnemu dirigizmu.
Niektoré deti neboli v škole s krátkou prestávkou skoro rok, iné (tie najmenšie) týždne a mesiace. Epidémia je zlá, ale toto je hazard s budúcnosťou štátu.
Zodpovedný za krádež cudzích myšlienok je vždy ten, kto ich ukradne, ale jeho školiteľ či školiteľka tomu môžu zabrániť. To však vôbec nie je hlavný problém vysokých škôl.
Stretol som učiteľa občianskej náuky, ktorý tvrdil, že názory fašistickej strany sú správne, len sa mu nepáčia spôsoby, akými ich presadzujú. Je to v poriadku?
Mnohí učitelia sa bez problémov vyrovnali so zavretím škôl, mnohých zaskočilo, mnohí situáciu nezvládli. Treba už uvažovať o poučení z tejto z nenormálnej situácie.
Mnoho politických strán si vo svojich programoch do volieb vôbec nevšimlo naše školstvo a iba zopár z nich sa mu venuje seriózne.
Na rozdiel od poslanca Ľ. Blahu som liberál, pretože si myslím, že každý má právo na svoj vlastný život a postoje.