Doučovanie pre začiatočníkov

Konečne je to tu! Môžeme otvárať šampanské, strieľať delobuchy alebo ich jednoducho po niekom hodiť. Po desaťročiach útlaku a neustáleho vyvyšovania sme sa konečne dočkali. Naši českí bratia sa od nás chcú niečo naučiť. A to nie hocičo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Prahu zaujala efektívnosť, s akou dokázalo Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR čerpať dotácie z eurofondov v rokoch 2004 až 2006. Čiže niečo, s čím majú predstavitelia súčasného ministerstva spoločné asi toľko, ako Harabín so Špeciálnym súdom.

Čechom sa tento cieľ zatiaľ plniť nedarí. Chceli by sa učiť práve od našich nástenkárov. Myslia to Česi naozaj vážne?

Ak by sme sa chceli pozrieť na to, v akej kondícií je zatiaľ čerpanie fondov na Slovensku, tak by sme si náladu veru nezlepšili. Správa z konca marca 2009 hovorí o tom, že v tridsiatich dvoch zo štyridsiatich dvoch podprogramov nebol dovtedy vyčerpaný ani jeden eurocent. Vláda sa stále ohradzuje tým, že čaká na čísla, ktoré budú známe v roku 2010. Vtedy vyprší trojročná lehota na použitie peňazí.   

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prahu zašlá sláva nášho ministerstva upútala natoľko, že by s ním chcela užšie spolupracovať. Pri tejto príležitosti sa v duchu čechoslovakizmu pripravuje aj memorandum o spolupráci.  

Po krajine sa rozchýrila zvesť, že prvá lekcia, ktorou minister Štefanov uvedie českých žiakov do problematiky, bude otázka vypisovania tendrov pomocou tzv. Nástenkovej metódy.

Dúfajme, že českí žiaci budú pozorní a nenechajú si ujsť ani jeden detail a úspešne nadviažu na prácu svojich veľkých učiteľov. 

Michal Červený

Michal Červený

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu